Zdravé kancelářské sezení

Co pro nás znamená pojem

"zdravě sedět", popř.

"systém aktivního sezení"

 

Mnozí z nás až moc dobře vědí (a mnohdy nechtěně), co jsou to bolesti zad. Máme při tom pracovní židli s různými „ergonomickými“  funkcemi, a přesto naše tělo trpí při dlouhém sezení strnulostí páteře, bolestmi šíje a zad, křečemi břicha, mravenčením nohou, kyčlí a kostrče apod. A víte PROČ?

  • Místo jednoho okruhu jsou při sezení na běžných kancelářských židlí energetické a lymfatické dráhy těla uvězněny do 2 uzavřených částí, které spolu nemohou komunikovat. Dochází tak k omezení činnosti důležitých orgánů.
  • Pohodlí a komfort běžných pracovních židlí jsou pasivní - běžné židle nás i dlouhodobě nechají sedět v nesprávné pozici a popř. i usnout, tělo není udržováno v aktivní (soustředěné) pozici.
  • Poměr sedu k chůzi / běhu / aktivnímu pohybu je nyní 10x větší než na začátku století.
  • Naše výživa je bohatší na bílkoviny a sacharidy. Rosteme do výšky a zvyšuje se naše hmotnost (bohužel již od dětství).
  • Jsme méně pohybliví a pružní (méně fyzické a více duševní práce). Sedíme více než 8 hod denně, a většinou v nesprávné pozici.
  • Při výběru židle jsou místo ergonomických vlastností a vhodných proporcí pro konkrétního člověka v popředí estetické vlastnosti (barva potahu, materiál), velmi často židle není uživatelem předem správně odzkoušena.
  • Na rozdíl od postelových matrací, kde je již všeobecně známo, že s cenou roste i zdravotní efekt a prevence ve prospěch uživatele, na pracovních židlích se obvykle šetří a za cenový strop se běžně považuje částka kolem 5-6 000,-Kč. Takovéto židle ale většinou nabízí jen některé a většinou omezené možnosti, mnohdy zcela nevhodné pro určité tělesné individuální vlastnosti (váha, výška, délka končetin apod...).

CO S TÍM DĚLAT, KDYŽ POTŘEBUJETE

PŘI PRÁCI DELŠÍ DOBU SEDĚT?

Seďte AKTIVNĚ!

 

Židle, která podporuje Systém aktivního sezení se jmenuje - THERAPIA®  a vyrábí se ve variantách
MINI Therapia MINI - zdravotní židle, MAXI Therapia MAXI - zdravotní židle, BODY Therapia BODY - zdravotní židle, ENERGY Therapia ENERGY - zdravotní židlea E-MINITherapia ENERGY-MINI - zdravotní židle

Unikátní ergonomická židle THERAPIA® se speciálními terapeutickými vlastnostmi podporuje zcela novými prvky systém aktivního sezení, zejména při kancelářské práci. Židle Therapia MINI je určena zejména pro děti a studenty, MAXI pro dospělé osoby, které mají rády klasický vzhled kancelářských křesel. BODY je pak určena pro vyšší a vysoké osoby se vztahem pro moderní design a v židli chtějí zejména sedět. Křeslo Therapia ENERGY je určeno pro všechny typy lidí, kteří i na židli chtějí být stále v pohybu. Výřez zad sedící totiž ani nepocítí, dokud se na židli nechce otočit a dát si lokty do zadu až za záda, aby se lépe protáhl, či pro něco natáhl. A nejen to, čím více pohybu a tím lepšího prokrvení, židle umožní, tím lépe!
Židle Therapia ENERGY MINI je určena od studentského věku až po dospělost, zejména pro výšku osob do 175 cm. Bližší popis a rady pro výběr při koupi kancelářských křesel Therapia BODY naleznete ke stažení v PDF zde.

Židle THERAPIA je zcela novou variantou moderní synchronní kancelářské pracovní židle s mnoha důležitými funkcemi pro správnou polohu těla při práci.

Hlavní odlišností je provedení tvarování sedací a opěrné části a funkce sedadla (zejména zónová podpora správné pozice páteře a nohou).

Židle má několik důležitých čalouněných výstupků (zón) na sedací a opěrné části, které aktivně ovlivní a zcela vyloučí nesprávnou polohu sedícího. Správnou pozici tak hlídá židle místo Vás jako Váš osobní terapeut.

Provedení tvarování čalounění i výsledná pozice sedícího vychází z nejnovějších poznatků o aktivním zdravém sezení a současném stavu antropologických vlastností jednotlivců. Současně je přihlíženo k tělesným změnám při dlouhodobém sezení většiny (středoevropské) populace a individuálním tělesným proporcím.

 

THERAPIA® - v čem je revoluční?

Hlavní,  zcela nové a doposud nepoužité řešení představuje:

A.+B.    Kombinace svislé a vodorovné zádové opěry s možností přesného individuálního nastavení zaručuje neustálou aktivní kontrolu Vaší pozice při sedu. Správně nastavená bederní opěra zamezí bolesti zad při dlouhém sezení.

C.    Výrazné tvarování a použití pružinového roštu ve vyvýšené zóně sedadla zajišťuje správnou ergonomickou pozici páteře a dolních končetin bez bolestivých následků.

D.    Zabraňuje aktivně nesprávné poloze těla při sedu (vyvýšená zóna v přední sedací části nutí sedět vzadu v kontaktu s opěrou a nutí mírné rozevření stehen což podporuje správnou činnost oběhového a lymfatického systému).

E.    Moderní polohovací mechanismus umožní přesné individuální nastavení židle lidem s rozdílnými výškami a různými  tělesnými proporcemi.

F.    THERAPIA má všechny požadované ergonomické vlastnosti a funkce, včetně široké škály potahových látek různých vlastností (antibakteriální, omyvatelné, nešpinivé) a splňuje i estetické požadavky na moderní pracovní sedadlo (ergonomie + design + funkce).

THERAPIA = maximální ochrana zdraví, maximální možnosti nastavení, maximální soustředění při práci.

Zdravotní zóny ergonomického křesla THERAPIA BODY

INFORMACE
Doprava zdarma Spolehlivá firma 2018